Çalışmalar

Protez Tırnak Hakkında Merak Edilenler

Protez Tırnak Hakkında Merak Edilenler

Adana Protez Tırnak Yaptırma
Adana Protez Tırnak Yaptırma

El ve tırnak bakımı, hem kadın hem erkekler için oldukça önemli bir konudur. Ellerimizin güzelliği, tırnak bakımınıza ve tırnak sağlığına bağlıdır. Şekilsiz, cansız ve bakımsız tırnaklara sahipsek, ellerimiz asla zarif görünmeyecektir. Güzellik sektöründe birçok farklı alanda olduğu gibi, tırnak bakımı ve güzelliği üzerine de büyük aşamalar kaydedilmiş, kalitesiz ve ince tırnak yapısına sahip kişiler için kalıcı çözümler üretilmiştir. Bu çözümlerden en yeni ve başarılısı, protez tırnak denilen ve bir bakıma kalıcı takma tırnak da diyebileceğimiz, doğal görünümlü yapay tırnak uygulamasıdır.

Bazen tırnaklarımız istediğimiz kadar sağlıklı ve düzgün bir yapıya sahip olmaz ya da uzamayacak kadar kırılgan ve ince yapıdadır. Bu durum genetik ya da sonradan ortaya çıkmış bir durum olabilir. Temizlik yaparken kullandığımız kimyasal ürünler ya da işimiz gereği ellerimizi ve dolayısıyla tırnaklarımızı fazlasıyla zorladığımız aktiviteler nedeniyle tırnak yapımızda zayıflamalar ve deformeler olabilir. Bazen bu deformeler o kadar fazladır ki, kendi kendimize üstesinden gelebileceğimiz, kapatacağımız ya da tedavi edebileceğimiz düzeyde olmaz.

Neyse ki, bizim başa çıkamayacağımız bu durumlar için profesyonel olarak yapılabilecek yapay tırnak yapımı yöntemleri bulunmaktadır. Kalıcı tırnak yapımı da denilen bu yöntemler arasında, bazı protez tırnak türleri neredeyse kendi tırnağımızı aratmamakta ve çok rahat bir kullanım sağlamaktadır.

Tırnak yapımı fiyatları da işlemin yaygınlaşması nedeniyle oldukça uygun rakamlara inmiş ve daha kolay erişilebilir bir uygulama haline gelmiştir.

Protez tırnak çeşitleri arasında, kalıcılıklarından dolayı olsa gerek, akrilik ve jel tırnak yöntemleri, kadınlar tarafından çokça tercih edilmektedir.

Akrilik Tırnak

Akrilik tırnak, özel üretilen bir sıvı ve toz karışımı hazırlanıp tırnağa uygulanmasıyla gerçekleşen bir yöntemdir. Orijinal tırnağımızın sadece ucuna plastik bir tırnak ucu eklenir. Tırnağın kalan kısmı, bu özel karışımla kaplanır, sonrasında uca eklenen plastik tırnakla eşitlenir. Jel tırnak uygulamasına göre daha yapay bir görüntüsü vardır fakat yine de talep gören, rahat ve basit bir uygulamadır.

Akrilik tırnak yapımı için; orijinal tırnak yapısıyla şekil olarak uyum sağlayacak plastik tırnak uçları, bu uçları yapıştırmak için gereken özel bir yapıştırıcı, akrilik toz ve likit, uygun bir karıştırma kabı, özel akrilik tırnak makas ve törpüsü, akrilik oje uygulama fırçası, kütiküller için kütikül yağı ve tırnak temizleyicisi kullanılır.

Akrilik tırnak uygulamasına başlarken öncelikle, makas ve törpü yardımıyla tırnak yüzeyi ve tırnak ucu düzeltilir ve şekillendirilir. Tırnak dokusunun pürüzsüz olması, işlem sonunda tırnağın görünümü açısından çok önemlidir. Sonrasında kütikül yağı sürülerek kütiküller yumuşatılır ve geriye doğru iyice itilerek şekil verilir. Tırnak yüzeyinde kalan kalıntılar özel temizleyici ile tamamen temizlendikten sonra akrilik protez tırnak uygulamasına başlanabilir.

Jel Tırnak

Jel tırnak, günümüzde çok sık kullanılan ve sevilen bir yöntemdir. Jel tırnak yapılışı, özel cihaz ve materyaller sayesinde, profesyonel mekanlarda pratik ve kolayca uygulanmaktadır. Özel üretim bir tırnak jelinin, orijinal tırnağımız üzerine sürülmesi ve kurutulmasıyla gerçekleşir. UV ışını altında tutularak hızlıca kurutulan jel, tırnak üzerinde sert bir doku oluşturur. Bu yapay tırnak dokusu kendi tırnağımız üzerine oje uygulanmış gibi durmakta, hem de tırnak üzerinde sert ve güçlü bir katman oluşturmaktadır. Diğer protez ve takma tırnak uygulamalarına kıyasla daha rahat kullanılan ve uzun süre sağlamlığını koruyan bir uygulamadır.

Jel protez tırnak yapımı için tırnağın üst yüzeyinin özel tırnak törpüsü ile düzeltilmesi ve yapısının tamamen pürüzsüz hale getirilmesi gereklidir. Jel, tırnağa birkaç kat halinde uygulanacağı için, tırnak üzerindeki kalıntı ya da boşluk kalması durumunda kusurlar daha fazla öne çıkacak ve sonuçta kötü bir görünüme sebep olacaktır. Tırnak yapısı düzeltilmesi işleminin tamamlanmasından sonra kütiküllerin de kütikül yağı ile yumuşatılıp geriye itilmesi ve tırnaktan iyice ayrılması çok önemlidir. Eğer yapılmazsa jelin tırnak diplerini tam doldurması ve tırnak ile bütünlük oluşturması engellenebilmektedir. Jelin ilk katmanı sürüldükten sonra, bu amaçla belli özelliklerde üretilen UV lambası altında iyice kurumaya bırakılır. İlk katın kurumasının hemen ardından ikinci kat yine aynı şekilde tırnağa uygulanır. İkinci kat sonrası jel daha kalın olacağından dolayı tırnaklar UV ışını altında 45 saniye – 1 dakika arası daha uzun süre bekletilmelidir. Son olarak 2. katın kurumasıyla, üçüncü kat da uygulanır ve bu kez de ikinci kattan da daha uzun süre, en az 1 dakika daha uzun olacak şekilde bekletilip kurutulur. Üçüncü katın da kurumasıyla kalıcı tırnak yapımı tamamlanmış olacaktır. Ayrıca jel tırnak bakımı da oldukça kolay ve zahmetsizdir.

Protez Tırnak Yapılışı Ve Kullanımı

-Protez tırnak yaptırmak, dediğimiz gibi kişinin tırnak yapısına özeldir ve takma tırnak ürünleri gibi bir marketten satın alıp evde kendi kendimize uygulayabileceğimiz bir işlem değildir.

-Protez tırnak, sıfırdan üretilen bir tırnak olması nedeniyle kişinin tırnak yapısı ile uyum sağlar. Bu sayede doğal durur ve kesinlikle yabancılık ya da yapma tırnak hissi vermez.

-Tırnak yaptırmak, oje kullanımı için bir engel oluşturmaz. Üstelik protez tırnak üzerine uygulanan oje, orijinal tırnağa göre daha uzun süre kalıcıdır.

-Protez tırnak daha sonra herhangi bir sebeple vazgeçilmesi durumunda özel tırnak solüsyonları ile kolayca çıkarılıp, tırnakta hiçbir hasar bırakmadan temizlenebilmektedir.

Protez tırnak yapımı istenildiği şekilde uygulanabilir. Uzunluğu, ovalliği ya da kütlüğü rahatça istenildiği şekilde uygulanabilir ve değiştirilebilir.

-Doğal tırnağın yapısı bazı kişilerde zayıf olup bazı dış etkenler ve kimyasallar nedeniyle kolayca tahribata uğrayabilir. Protez tırnak ise havuz kloru, sabun, deniz tuzu gibi maddelerden kesinlikle etkilenmez. Kolay kolay yıpranmaz bir yapıdadır.

-Protez tırnak yaptırdıktan sonra yapılmaması gereken en önemli şey, oje çıkarırken aseton kullanmaktır. Aseton, protez tırnakta bulunan materyallere zarar verebilmektedir. Bu nedenle asetonsuz oje çıkarıcı kullanımı kesinlikle unutulmamalıdır.

 Adana Ayben Güzellik Salonu’nda protez tırnak yapımı

Protez tırnak uygulaması, tek seferde yapılıp biten bir işlem değildir. Belli periyodlarla, tırnak uzadıkça alttan tamamlanması gerekir, yani süreklilik gerektiren bir uygulamadır. Tırnağın uzama hızına bağlı olarak rötuş için işlem yapılan güzellik salonuna gelinmesi gerekmektedir. Bu nedenle işlemin yapılacağı yerin doğru seçilmesi, daha sonra sıkıntı yaşamamak açısından oldukça önemlidir. Adana Ayben Güzellik Salonu olarak hem tırnak yapımı işlemlerinde en yeni teknoloji ve kaliteyi sunmakta, hem de uygulama sonrası rötuş ve protez tırnak bakımı ihtiyaçlarınızı sorunsuz ve hızlıca giderebilmekteyiz. Protez tırnak ücretleri hakkında bilgi ve randevu için lütfen bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu