Çalışmalar

Adana Manikür Pedikür Yaptırma

Adana Manikür Pedikür Yaptırma

Adana Manikür Pedikür Yaptırma
Adana Manikür Pedikür Yaptırma

El ve tırnak güzelliğimiz en az yüz ve saç güzelliğimiz kadar önemlidir. Fakat koruması, bu güzelliği muhafaza etmesi çok daha zordur. Gün içinde birçok işimizi ellerimizle hallederiz. Birçok defa sıcağa, soğuğa, sabuna, deterjana maruz bırakırız. Bu nedenle tırnaklarımız zamanla incelir ve hatta çatlayabilir. Bu da zarif parmaklara sahip olmamızı gittikçe daha da zorlaştıracak, ekstra işlem gereksinimi duyulacaktır.

Manikür ve pedikür yapımı ellerimize ve parmaklarımıza uzun süreli zerafet katmak, bakımlı göstermek için gereklidir. Özellikle iş hayatında, sürekli insanlarla iletişim halinde bulunduğumuz bir pozisyondaysak, tırnak bakımına özellikle önem göstermeliyiz.

Manikür ve pedikür nedir?

Manikür, tırnak ve tırnak çevresindeki cildi yumuşatma, tırnak derisini iterek şekillendirme, tırnak diplerindeki ölü deriyi temizleme, tırnaklara şekil verme, cila ve parlatma işlemi yapma, oje ve benzeri süsleme işlemleriyle bakımı tamamlama uygulamasıdır. El masajı da dahil edilip daha tatmin edici bir işlem haline de gelebilir.

Pedikür de mantık olarak aynı uygulamadır ve aynı dizi işlemlerden geçer fakat ayak ve ayak tırnakları için uygulanan halidir. Bir bakıma ayak manikürü de denilebilir.

Manikür ve pedikür nasıl yapılır?

 • Tırnaklarda oje veya benzeri süslemeler varsa çıkarılıp tırnak temizlenir.
 • Eller özel hazırlanan ılık suda 10 dakika kadar yumuşatılması için bekletilir. Bu suda genelde limon, lavanta yağı ya da benzeri yağ ve tercihe göre eklenen bir takım bitki ve özler bulunur.
 • Tırnak etleri özel makas ile düzeltilir.
 • Eller sudan çıkarılıp iyice kurutulur.
 • Manikür şekline karar verilir ve buna göre gerekliyse tırnaklar kısaltılır.
 • Verilecek şekle göre törpülenir. Bu şekil yuvarlak, oval veya küt olabilir.
 • Diplere krem sürülür.
 • Törpüleme sonrası tırnaklardaki ölü deri tamamen temizlenir.
 • Tırnakların kenarlarındaki yumuşamış deriler bir manikür çubuğu yardımıyla nazikçe geriye doğru itilir.
 • Tırnak yapısında pürüzler varsa manikür törpüsü ile giderilir.
 • Ellere ve parmaklara yumuşatıcı ve nemlendirici krem uygulanır. Masaj yapılır.
 • Sonrasında temizlenip kurutulur.
 • En son aşamada ise oje ve cila sürülür, istenen model ve süslemeler uygulanır.

Manikür ve pedikürün faydaları

Manikür ve pedikür yapımının görünümümüze kattıklarının yanı sıra, sağlığa da birçok faydası vardır.

Öncelikle bu uygulamalar esnasında yapılan masaj ve peeling gibi işlemler, kan dolaşımını arttırmaktadır. Eklemlerin de hareketliliğine katkı sağlamaktadır. Parmak uçlarında birçok sinir noktası vardır. Bu bölgelere yapılan rahatlatıcı işlemler ve masaj, büyük ölçüde stres atılmasını sağlamaktadır. Bu da sağlığımız için çok önemli bir durumdur.

Uygulamalar sırasında yapılan bakım işlemleri ve kullanılan doğal mineralli ürün ve yağlar, ellerimizin, ayaklarımızın ve tırnaklarımızın uzun süre pürüzsüz ve yumuşak kalmasını sağlar.

İşlem düzenli olarak tekrarlandığında, el ve ayak tırnaklarımız güçlenir ve daha sağlıklı uzamaya başlar. Bu da ilerisi için bizi oldukça rahat ettirecektir.

Arındırma işlemlerinin düzenli yapılması ve temiz tutulması, tırnaklarda mantar oluşumu ve birtakım enfeksiyonları önleyecektir.

Talebin artmasıyla ülkemizde de farklı manikür çeşitleri uygulanmaya başlanmış ve gittikçe yaygınlaşmıştır.

Klasik Manikür

En çok bilinen ve uygulanan en kolay manikür çeşididir. Bazen evde kendi imkanlarımızla bile yapabildiğimiz bir işlemdir. Klasik bir manikür seti veya minimum alet ve edevatın olması, klasik manikür ve pedikür için yeterlidir. Bu gereçler elleri yumuşatmak için gerekli olan bir su kabı, manikür törpüsü, tırnak makası, ve oje çeşitleridir. Fransız manikürü, çok bilinen bir klasik manikür çeşididir. Profesyonel olarak yaptırılmak istenildiği takdirde de klasik manikür fiyatları, diğer türlere göre oldukça uygundur.

SPA manikürü

Spa manikürü, farklı kitlerden oluşur. Yenileyici, sakinleştirici ve detox etkili olmak üzere seçime bağlı olarak uygulanabilir. Klasik maniküre daha daha detaylı ve uzun sürelidir. Amaç sadece şık görünüm vermek değil, kişiye sağlığı açısından iyi gelecek, rahatlatacak ve mutlu edecek bir deneyim yaşatmaktır.

Spa manikürü dört aşamalı bir işlemdir.

Sauna manikürü

Diğer manikür uygulamalarından farklı bir teknikle yapılır. Ellere, tırnak ve tırnak diplerine özel keratin uygulaması yapılır. Bu bölgeler masajla iyice dinlendirilir ve yumuşatılır. Sonrasında adından da anlaşıldığı gibi özel sauna eldiveninde bekletilir. Bu sayede hızlıca yumuşatılan et ve tırnaklar, tekrar su içinde bekletilmeye gerek kalmadan işleme hazır hale gelir. Bu uygulama bir tür kuru manikür tekniği olarak bilinmektedir. Tırnak etleri özel manikür çubuğu ile kolayca itilir ve manikür pensi ile temizlenir. Tamamen yağ ve nemden arındırılan tırnaklara, diğer manikür türlerinde olduğu gibi oje ve cila sürülür ve kuruması için bekletilir.

Sütlü Manikür

Sütlü manikür bol aromalı, besleyici içerikli, deneyiminize ekstra zevk ve tat katan bir uygulamadır. Bu işlem için hazırlanan karışımda genellikle tatlı badem, jojoba, e vitamini ve koku için vanilya kullanılır. İçerikler değişebilse de mutlaka sağlık açısından bol takviyeli ve hoş kokulu bir su hazırlanır. Elleriniz bu işlem sonrası yumuşacık hale gelecektir. Yumuşayan ellere hafif ve dinlendirici bir masaj yapılır ve günün bütün stresi üzerinizden atılır. Tırnaklarınız pürüzlerinden arınır ve tırnak etleriniz temizlenir. Sonrasında nazikçe kurulanan ve arındırılan ele tercihe göre oje ve tırnak dekoru işlemleri uygulanır.

Erkeklere manikür pedikür işlemleri

Kadınlar kadar, erkeklerin de rahatlamaya, stres atmaya ve bakımlı görünmeye ihtiyacı vardır. Erkek manikür pedikür uygulamaları da hızla artan bir ivmeyle uygulanmaya başlanmıştır. Prensip olarak aynı işlemler uygulansa da, erkek manikür pedikür işlemleri birtakım farklılıklar gösterebilir. Bunlardan bir tanesi, erkek cildinin ve tırnak yapısının genel olarak kadınlarınkinden daha sert ve kalın olmasından dolayı yumuşatma işleminin uzun tutulmasıdır. Bununla bağlantılı olarak tırnak eti temizleme, derinin itilmesi gibi işlemler de biraz daha zaman alabilmektedir. Bir diğer farklılık ise işlem sonunda oje ve süsleme işlemlerinin yapılmamasıdır. Bazen hafif cila uygulamaları yapılabilmektedir.

Adana Güzellik Salonu’nda manikür ve pedikür deneyimi

Adana Güzellik Salonu’nda bizler, diğer tüm güzellik ve bakım uygulamalarında olduğu gibi, manikür ve pedikür işlemlerinde de size eşsiz bir deneyim yaşatmayı amaçlıyoruz. Tamamen steril ortamlarda pedikür manikür hizmeti almak için bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu