Çalışmalar

Adana İpek Kirpik Yaptırma

Adana İpek Kirpik Yaptırma

İpek kirpik yapımı, gelişen kalıcı makyaj ve protez uygulamalarıyla beraber ortaya çıkan akımlardan bir tanesidir. Adından da anlaşıldığı gibi bir çeşit kalıcı kirpik eklentisi olan ipek kirpik uygulaması, 3d kirpik olarak da geçebilmektedir. Bu uygulamayla eklenecek doğallarıyla uyumlu kirpikler, tek tek kirpik diplerine yapıştırılır. Bunun için özel üretilen ipek kirpik yapıştırıcısı göze zararsız ve organik bir ürün olmalıdır.

İpek kirpik uygulaması nasıl yapılır?

Kalıcı kirpik ekleme işlemi, gayet basit ve kısa süren bir işlemdir. Öncelikle lens kullanılıyorsa mutlaka işlem sırasında gözden çıkarılması gereklidir. Sonrasında kirpik diplerine bir ped yerleştirilir. İpek takma kirpikler, ince uçlu, cımbız benzeri bir aletle tek tek alınarak özel ipek kirpik yapıştırıcısı ile orijinal kirpik diplerine eklenir. Bu işlem yaklaşık olarak 1 – 2 saat arası sürebilmektedir.Takma kirpiklerin uzunluğu ve sıklığı kişiye göre belirlenebilmektedir.

İpek kirpik işlemi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

İpek kirpik takımı kolay bir işlemdir. Fakat sonrasında kullanım süresini uzatmak için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle ilk 48 saat içinde su ile temas ettirilmemelidir. Makyaj uygulandıktan sonra temizlik için kullanılan ürünlerin doğal ve kimyasal içermeyen ürünler olması tavsiye edilir. Kirpikler temizlenirken veya duş sırasında çok fazla ovuşturulmamalı, nazikçe arındırılmalıdır.

İpek kirpiğin kalıcılık süresi kullanım durumuna göre değişse de, ortalama olarak 90 gün kadar dayanması beklenmektedir. Bu süre zarfında kirpikleriniz dolgun ve uzun görünecek, sizi rimel sürme ve temizleme zahmetinden kurtaracaktır. Böylece hem zaman hem bütçe açısından tasarruf sağlanabilmekte ve göze kimyasal teması en aza indirilebilmektedir. 3d ipek kirpikler, vadesi dolarken zamanla tek tek kirpik diplerinden ayrılıp düşecektir. Eğer herhangi bir sebepten dolayı memnun kalınmaz ise, öncesinde ipek kirpik çıkarıcı solüsyon ile çıkarılabilmektedir. Çıkarım işlemi oldukça kolay ve zahmetsizdir.

İpek kirpiğin avantajları ve zararları nelerdir?

İpek kirpik her tür kalıcı makyaj uygulamasında olduğu gibi, kullanıcılara büyük rahatlık sağlamaktadır. İpek kirpik uygulandıktan sonra, sık, dolgun ve uzun görünen kirpiklere makyaj uygulanmasına gerek kalmamaktadır. Böylece hem böyle bir uğraştan kurtulmuş, hem de doğal görünümden vazgeçilmemiş olunur. İpek kirpik takımının bilinen bir zararı yoktur.
Kalıcı kirpik uygulaması, gayet uygun fiyatlara yapılabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken tek şey, kaliteli ve doğal malzeme kullanımı ile hijyenik ortamlarda uygulanmasıdır. İpek kirpik modelleri değişiklik gösterebilmekte ve kullanıcını isteğine bırakılabilmektedir.

Kalıcı takma kirpik bakımı nasıl yapılmalıdır?

İpek kirpik bakımı dikkat edilmesi ve ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Eğer düzenli olarak yapılırsa kirpikler olabildiğince uzun süre dökülmeden kullanılabilir. Bakım için özel üretilen ürünlerin yanı sıra, uzmanlar tarafından tavsiye edilen birtakım yağlardan da faydalanılabilmektedir. Bakım işlemi kirpiklere bastırmadan ve ovuşturma dan uygulanmalı ve nazikçe arındırılmalıdır.

Adana Güzellik Salonu ipek kirpik yapımı

Adana Güzellik Salonu olarak her tür güzellik ve bakım ihtiyacınıza en iyi şekilde cevap vermek amacıyla sürekli yenileniyoruz. Tüm diğer kalıcı uygulamalar gibi, ipek kirpik işlemi için de steril ortamlarda doğan materyaller kullanmaya ekstra özen gösteriyoruz. Siz de bakışlarınıza hacim ve güzellik katmak isterseniz, kalıcı kirpik fiyatları hakkında bilgi ve randevu için bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu